SAYIN KATILIMCILAR, SPONSORLARIMIZ VE DESTEKÇİLERİMİZ

Kulübümüzün 62. yılını kutladığımız bu günlerde, sizlere başarılı bir etkinliğimizi sunmaktan gurur duyuyorum.

1980 yılından itibaren hızla kirlenmeye başlayan kıyı ve su altının temizlenmesi amacıyla yaptığımız çevre eylemini, su altının güzelliklerini daha fazla gözler önüne sermek amacıyla, bundan 23 yıl önce ‘Yaşayan Marmara Sualtı Görüntüleme Yarışması’ ile taçlandırdık. Sınırları her geçen yıl genişleyen bu yarışma ‘Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali’ adıyla, tüm dünyada takip edilen bir su altı etkinliğine dönüştü. Bu sene yarışma’nın 23., festivalin ise 16. yılını başarıyla tamamlamış bulunuyoruz.

Bu çerçevede yürüttüğümüz çevreci eylemlerimizin asıl amacı sularımızın kirletilmemesi gerekliliğini insanlarımıza anlatmaktır. Festivalimiz, bunca yılın emeğinin sonucu olarak, denizlerimizin ve özellikle Marmara Denizi üzerindeki farkındalığın arttırılmasının yanı sıra, bir çok sualtı görüntüleme sanatçısının da yetişmesine vesile olmuştur.

Marmara Festivali, spor, sanat ve çevreci etkinliklerin bir aradaki sunumunun bir örneğidir. Önce bu etkinliklerin gerçekleşmesinde büyük emeği geçen Festival Organizasyon Komitesi’ne, Komite Başkanı Arzu AŞAN DÖNMEZ’e ve TBK Teknik Komite’ye başarılı işlerinden dolayı şahsım ve TBK Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu güzel etkinliklerin gerçekleşmesi için maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen bütün sporcularımıza, ayrıca İstanbul Valisi Sayın Hüseyin Avni MUTLU’ya, İstanbul Çevre Koruma Vakfı’na ve tüm değerli sponsorlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Denizlerimizi, göllerimizi ve iç sularımızı kirletmediğimiz sürece yaşamaya devam edecektir. TBK’lılar bunun için ellerinden gelen her türlü çalışmayı sonuna kadar gerçekleştireceklerdir.

Sevgi ve Saygılarımla,

Yönetim Kurulu Başkanı

M. Nezih SARUHANOĞLU